Tüy nasıl sarartılır nohut sürün!

Vücudumuzdaki tüylerden kurtulmak için epilasyon, ağda vb. üzere formüllerden yararlanıyoruz. Bu tüyler kimi şahıslarda epeyce seyrek olurken kimi şahıslarda ise siyah esaslı ve kalın olarak karşımıza çıkıyor. Bedenimizdeki kalın telli tüyler değil lakin ayva tüyleri olarak  bu tüyleri koparmak ya da ağda formülleri ile yok etmek bedenin fazla terlemesine neden oluyor. Bu nedenle biz de elmaelma.com olarak sizlere ayva tüylerden kurtulmanızı sağlayacak yötemleri araştırdık. Tüy nasıl sarartılır? Tüy sarartmanın doğal yolları nelerdir? İşte ağrısız ve acısız bir biçimde tüylerden kurtulmanızı sağlayacak doğal yöntemler! 

OKSİJEN SUYU İLE TÜY SARARTMA YÖNTEMİ

MALZEMELER

Oksijenli su, pamuk

YAPILIŞI

Hidrojen perosit olarak bilinen oksijenli su, tüylerinizi sarartmak için kullanabileceğiniz pratik ve tesirli sistemlerden biridir. Yapmanız gereken şey çok kolay. Oksijen suyundan pamuğa birazcık dökün ve sarartmak istediğiniz bölgeye sürüp, biraz bekletin. Tüylerinizin süratli bir formda sararmasını istiyorsanız, örneğin kolunuza oksijenli su sürüp 25 dakika kadar güneşte bekleyin. Güneş tüylerin kısa müddette sararmasını sağlayacaktır. 

LİMONLA TÜYLERİNİ SARARTMA

MALZEMELER

1 adet limonun suyu, Yarım bardak su

YAPILIŞI

Bir kasenin içerisine suyu ve taze sıkılmış limonun suyu koyup karıştırın. Pamuğu bu karıştırma kabının içerisine batırıp sarartmak istediğiniz yere sürün. Bu sistemle kol ve bacak tüylerinizi sarartmak istiyorsanız en az 2 saat güneşte beklemelisiniz. Bu prosedürü yüzünüze deneyeceksiniz kulağınızın art kısmına sürüp kızarıp kızarmadığını test edin. Şayet şişme, tahriş ya da kaşıntı yoksa yüzünüze de uygulayabilirsiniz. Haftada 1-2 kez deneyebilirsiniz.

NOHUT UNU İLE TÜY SARARTMA

MALZEMELER

1 yemek kaşığı nohut unu, Yarım yemek kaşığı süt 1 tatlı kaşığı zerdeçal

YAPILIŞI

Derin bir kasenin içerisinde tüm gereçleri homojen olana kadar karıştırın. Macun kıvamına geldiğinde tüylerin rengini açmak istediğiniz bölgeye sürüp, 15 dakika bekletin. Pak bir bezi ılık suya batırıp, masaj yapar üzere yüzünüzden çıkarın.

Başa dön tuşu