Uğraşılmamış gösterişli makyaj nasıl yapılır?

Günlük hayatta çok fazla makyaj yapmayı sevmeyenler için yahut özel bir geceye katılırken kullanabileceğiniz hem uğraşılmamış hem de dikkat cazibeli bir makyaj yapmanın basamaklarını elmaelma.com okuraları için hazırladık! Yalnızca özel bir geceye giderken değil tıpkı vakitte günlük hayatta da rahatlıkla kullanabileceğiniz bu makyaj her konsepte uyan cinsten! Uğraşılmamış doğal güzelliğinizden ödün vermeyeceğiniz lakin bir tarafta da ufak dokunuşlar ile ‘ben burdayım’ dedirten makyajı yapmak için haberimize göz atabilirsiniz!

UĞRAŞILMAMIŞ MAKYAJ NASIL YAPILIR? 

Uğraşılmamış gösterişli makyajın temel emeli, her kıyafete ahenk sağlayabilecek olması ile bir arada simli ve parıl parıl makyajların bilakis yalnızca ve her ortama uyacak sade bir cilt ve tercihe nazaran değişen göz yahut dudak makyajından oluşan bir makyajdır. İster göz ister dudağınızda kullanacağınız koyu renkler sayesinde hem uğraşılmamış hem de gösterişli duran kolay yapabileceğiniz bir makyaj hoşunuza gidebilir!

TEN MAKYAJI İÇİN…

Ten makyajınızı yaparken dikkat etmeniz gereken en değerli şey allığı ve kontür sürecini abartmamak olacaktır. Eğerki ciltinizde sivilce izi üzere lekeler çok yoksa ince yapıda bir fondöten tercih ederek yüz çizgilerinizi kontür sürecini hafif tutarak bitirebilirsiniz. Lakin cildi lekeli olanlar için fondöten öncesi kapatıcı ile kapatarak orta örtücülükte bir fondöten ile cilt makyajınızı bitirerek tekrar kontür ile hafif bir yüz yanlışlarını barizleştirerek cilt makyajınızı bitirebilirsiniz. Eğerki yüzünüzü ısıtmak ve bir nebze renklendirmek istiyorsanız fırçanıza allığı batırıp direk yüzünüze uygulamadan evvel elinizde fazlasını süpürdükten sonra yüzünüze hafif aşikâr bilinmeyen uygulayabilirsiniz.

ÇEKİCİ SADE BİR GÖZ MAKYAJI İÇİN…

Hemen çabucak her bayana yakışan göz makyajlarından biri de eyeliner ile gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz. Uğraşılmamış ve gösterişli bir makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken en değerli nokta gözlere mi yoksa dudaklara mı yoğunluk vermek istediğiniz kararıdır. Şayet ki yoğunluğu gözlerinize vermek istediğiniz bir makyaj olmasını istiyorsanız gözlere kalın bir kuyruklu eyeliner çekerek kirpiklerinizi dolgun gösteren rimel ile süreci bitirebilirsiniz.

DUDAK MAKYAJINDA HANGİ RENK RUJ TERCİH EDİLMELİ?

Eğer ki makyajda yoğunluğu gözlerinizde kullandıysanız dudaklarınızda katiyetle dudak renginde nude tonlara yönelmeniz gerekiyor. Böylece gecede dikkat çeken birinci yer gözler olacaktır. Lakin ince bir eyeliner ile makyajda yoğunluğu dudaklara vermek istiyorsanız muhakkak kırmızı, bordo üzere patlayan koyu tonları seçebilirsiniz. 

Başa dön tuşu