Ülkelere göre güzellik sırları neler Rus kadınların sırrı yulaf ezmeli yüz maskesi!

Kadınların hoş olma ve görünme eforu tüm dünyadaki bayanların ortak dileği olsa da her kültürün ve ülkenin bayanlarının sahip olduğu hoşluk sırları farklı. Sizin için Rusya’dan İspanya’ya, Çin’den Brezilya’ya dünya bayanlarının hoşluk sırlarını biraraya getirdik. İşte ülkelere nazaran bayanların hoşluk sırları!

Rusya – yulaf ezmeli yüz maskesi 

Dünyaya güzellikleriyle nam salmış Rus bayanlarının sırrı: Yalnızca iki yemek kaşığı yulaf alın ve yumuşayıncaya kadar ılık suda bekletin. Bu yaklaşık on dakika sürecektir. Bu adım tamamlandıktan sonra, bir çorba kaşığı zeytinyağı ve bir çay kaşığı limon suyu ekleyin. Karışım macun haline geldikten sonra yüzünüze uygulayın ve 10 dakika boyunca bekletin.

Yunanistan – zeytinyağı 

Yunan bayanları harika ciltleri ile nam salmış durumda. Bunun sırrı ise zeytinyağı! Antioksidan ve vitaminler açısından çok varlıklı olan zeytinyağı, Yunan bayanlarının yalnızca sofralarında değil makyaj masalarında da yer alıyor.

İspanya – patates dilimleri 

Gözlerin etrafındaki koyu halkaları yok etmek için patates dilimlerini kullanmak İspanyol bayanlardan dünyaya yayılmış bir hoşluk sırrı.

Çin – pirinç suyu 

Pirinç, Çin’de yalnızca bir besin hususu değil, tıpkı vakitte bir hoşluk sırrıdır. Çinli bayanlar, pirinç suyunun kusursuz bir doğal temizleyici olduğuna inanıyor. Pirinç, cildinizi besleyen ve yaşlanmaya yol açan ziyanlı özgür radikallerle savaşan antioksidanlarla doludur. Bu nedenle pirinç suyu, Çinli bayanların vazgeçilmezleri ortasındadır.

Brezilya – havuç suyu 

Latin bayanlarının dünyanın en hoş bayanları olduğu söylenir. Sırları ise havuç suyu! Taze sıkılmış havuç suyunu yalnızca içmekle kalmayan Brezilyalı bayanlar, bu suyu ciltlerine de sürüyormuş.

Bulgaristan – gül suyu 

Bulgaristan’ın dünyaca ünlü Gül Vadisi sayesinde Bulgar bayanlar ciltlerinin sıhhatini ve hoşluğunu arttırmak için gül suyundan faydalanıyor. 

Hindistan – zerdeçal 

Hindistan’da bir düğünden evvel gelin ‘haldi’ merasimini gerçekleştirir. Bu merasimde, çiftin aileleri gelin ve damadın cildine  su, zerdeçal ve çeşitli yağlar içeren bir karışım sürüyorlar. Bu karışımın çifti düğün öncesi rahatlattığına inanılıyor. Zerdeçalın cilde olan mükemmel tesirleri de bonus!

Fransa – buz masajı 

Buz ciltle temas haline getirildiğinde kan akışını hızlandırır. Bu nedenle buz ile yapılan masaj kan dolanımını arttırarak cildin parlak ve kusursuz görünmesini sağlar. Fransız bayanları da hoşluklarını buna borçluymuş!

Mısır – süt banyosu 

Kleopatra’nın, süt banyolarının büyülü tesirlerini keşfeden birinci bayan olduğu iddia ediliyor. Mısırlı bayanlar da eski kraliçelerinin bu hoşluk rutinini devam ettiriyor.

Başa dön tuşu