Vajina sağlığını korumak için içini yıkmayın! işte 4 yöntem!

Kadınların sağlıkk sorunları ortasında sıklıkla şiket edilen bölgelerden biri de vajinadır. Genital bölgede sürpriz bir sıhhat sorunu ile karşılaşmak istemiyorsanız uzak durmanız gereken alışkanlıkları elmaelma.com olarak bir ortaya getirdik! Kelam konusu hekim olduğunda bayanların gitmekten çekindiği ve düşündürücü hususlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Her ne kadar tertipli denetimler ve testler her vakit dikkate alınması gereksede işte vajina sıhhatini müdafaanın değerli noktaları…

VAJİNA PAKLIĞINDA İÇİNİ YIKAMAYIN!

Bir uzman tarafından aksi söylenmediği taktirde vajina temizliğinizi yaparken içini yıkmayın! Tuvalet paklığında her vakit önden geriye olacak halde temizlemeye itina gösterin. Aksi taktirde bakteriler vajina bölgesine bulaşabilir ve sıhhat sıkıntılarının başlangıcına sebebiyet verebilir.

İÇ ÇAMAŞIRI KULLANIMLARINA DİKKAT!

Vajinanızla birebir temas ettiği için iç çamaşırı seçerken bilhassa pamuklu olmasına ihtimam gösterin. Pamuklu ve ince iç çamaşırları genital bölgenizin hava almasını sağlayacaktır. Bunun için sık sık nemli olan bölgenin enfeksiyon olmaması için iç çamaşırı kullanımlarınıza ihtimam göstermeyi ihmal etmeyin!

TAMPON KULLANIYORSANIZ DİKKAT!

Özellikle adet devirlerinde kullanım rahatlığı nedeniyle tampon kullananlardansanız tamponunuzu bu devirlerde sık sık değiştirmeyi ihmal etmeyin! Tamponun uzun mühlet vajina bölgenizde kalması da birebir formda çeşitli enfeksiyon oluşumuna neden olabilir. Bunun için gün içerisinde tampon kullanımlarınızda sık sık değiştirmeyi ihmal etmeyin!

RUTİN DENETİMLERİNİZİ İHMAL ETMEYİN!

Uzman bir tabip denetimlerini ihmal etmeyin. Her ne kadar şuan için bir sorun görünmese de ilerleyen periyotlar için oluşabilecek rastgele bir riske karşı erken teşhis olabilmesi için jinekolog muayeneyi ihmal etmeyin!

Başa dön tuşu