Vajinal akıntı türleri süt beyazı akıntı geliyorsa…

Kadınların en büyük ortak şikayetlerinden biri vajinal akıntıdır. Vajinal akıntılar renklerine ve tiplerine nazaran farklılık göstermektedir. Kimileri rastgele bir sıhhat sorunu teşkil etmezken kimileri önemli sıhhat meselelerine işaret ediyor olabilir. şeffaf, süt beyazı, beyaz ve pütürlü, yeşil üzere renkleri olan vajinal akıntıya dair bilinmesi gerekenleri sizler için araştırdık. Pekala vajinal akıntı çeşitleri neler? Farklı renklerde vajinal akıntı ne manaya gelir? İşte tüm merak edilen soruların karşılıkları elmaelma.com’da. 

 SÜT BEYAZI VAJİNAL AKINTI GELİYORSA… 

Eğer vajinal akıntınız süt beyazı bir akıntıysa kokusu hafifse bu durum ekseriyetle sağlıklı ve olağan olarak kabul edilmektedir. Bununla birlikte yoğunluğunda ve kokusunda artma varsa o vakit bir sorun olduğu manasına gelecektir. Doktora görünmekte yarar var. 

VAJİNAL AKINTINIZ BEYAZ VE PÜTÜRLÜYSE… 

Beyaz ya da beyazımsı ve lor peyniri üzere pütürlü bir vajina akıntısı mantar enfeksiyonu belirtisi olabilir. Ekseriyetle bayanlarda daha sık görülen bu rahatsızlık  gebelik periyodunda sık karşılaşılan bir durumdur. 

YEŞİL YA DA SARI VAJİNAL AKINTI VARSA… 

Yeşil ya da sarı vajinal akıntı olağan değildir ve cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyon olduğunu gösterebilir. Şayet cinsel yolla bulaşan bir rahatıslığınız varsa bu durum ilerleyen vakitlerde önemli sıkıntılara yol açabilir. Bilhassa de gebelik sırasında! Hem bayanı hem de bebeği etkileyecek bir sorun olan bu meseleden kurtulmak için geç kalmadan doktora görünmenizde yarar var. 

KAHVERENGİ VAJİNAL AKINTI

Kahverengi akıntı, gebeliğin birinci belirtilerinden olabilir. Gebelik sırasında görülen kahverengi akıntı kaygıya yol açmamalıdır.

Başa dön tuşu