Vazelinin faydaları neler deri ceketi parlatıyor!

Bundan yıllar evvel Amerikalı bir kimyager tarafından keşfedilen vazelinin birçok farklı kullanım alanı oldğunu biliyor muydunuz? Cildi nemlendirmesinden tutun da cilt kararmalarına kadar pek çok farklı hususta tedavi edici özelliği olan vazelinin bilinmeyen yararlarının neler olduğunu sizler için araştırdık. Pekala vazelinin yararları neler? Vazelinin cilde yararları neler? İşte tüm merak edilenleri sizler için araştırdık. 

Çok güçlü bir nemlendiricidir

Vazelin cilt için hayli güçlü bir nemlendiricidir. Ciltte oluşan kurluğun ortadan kalkmasına yardımcı olur. Bu özelliği ile kırışıklıklarında önlenmesini sağlar. Bilhassa gözaltında oluşan kırışıklıkları tedbire konusunda hayli yararlı olduğu tespit edilmiştir. 

Topuktaki çatlakların tedavisinde kullanılır 

Özellikle masabaşı çalışanlarının dirsek ve diz kararmalarını pürüzler. Cildin daha parlak görünmesini sağlar. Birebir formda topuklardaki çatlakların tedavisinde kullanılmasıyla bilinir.

Kaş ve kirpikler için hayli faydalıdır 

Vazelin birebir vakitte kaş ve kirpikler içinde hayli yararlıdır. Sistemli olarak sürüldüğü vakit kaşların gürleşmesini dökülmesini önlemektedir. Yatmadan evvel sürülmesi halinde dökülen kaşların ise yine çıkmasını sağlayabilir.

Deri ceketinizin üzerine sürerseniz… 

Vücudumuza olan yararlarının yanı sıra deri ceketler üzerine süreceğiniz vazelin sayesinde daha parlak ve yeni üzere görünen deri ceketlere ve kıyafetlere sahip olabilirsiniz.

Başa dön tuşu