Vücudu temizleyen gıdalar neler limon vücuttaki toksinleri atıyor!

Tükettiğimiz birtakım besinler içerdikleri antioksidan, flavonoid üzere bedene yararlı hususlar sayesinde toksinleri atmaya ve bedeni temizlemeye yarıyor. Doğal besinlerin şifasından faydalanarak bedenimizi toksinlerden arındırmamız epeyce kolay. Toksinleri atmaya yarayan besinleri sizler için biraraya getirdik. İşte daha evvel duymadığınız o besinler!

Maydanoz 

Maydanoz bedeni temizleyen bitkiler ortasında en kıymetlilerinden biri olarak yer almaktadır. Maydanoz, antienflamatuar bileşenler, yüksek antioksidanlar ve içerdiği flavonoidler sayesinde böbrekleri, karaciğeri ve sindirim sistemini temizler.

Limon 

Limon, C vitamini ve başka antioksidanlarla dolu olduğu için bağışıklık sistemini güçlendirir ve bedeni toksinlerden arındırır. Nizamlı olarak tüketildiğinde karaciğer ve safra kesesi sıhhatini korur ve sindirim sürecini güzelleştirir. Bir bardak ılık limonlu su genel sıhhatiniz için mükemmeldir.

Kuşkonmaz 

Kuşkonmaz idrar yoluyla bedenden toksik unsurların atılmasına yardımcı olur. Beden için faydalı çok sayıda değerli maddeyi içeriğinde barındırır.

Domates 

C vitamini istikametinden varlıklı olan domates, kalp sıhhatini korur. Ayrıyeten hür radikal hasarını önlemeye yardımcı olan likopen açısından da güçlü bir kaynaktır.

Üzüm 

Sindirime yardımcı olan, karaciğerin fonksiyonunu geliştiren, kanı ve dokuları temizleyen, kolesterol düzeylerini düzenleyen antioksidanlarla doludur. Taze ya da kuru olarak tercih edebilirsiniz. Şayet şeker sorununuz yoksa günlük olarak yarım avuç kuru üzüm tüketebilirsiniz.

Başa dön tuşu