Yüzdeki sivilce delikleri gideren doğal yöntemlerle bebeksi cilde kavuşun!

Cildinde sivilce problemleri yaşayanların ve sivilce tedavisi görenlerin en çok şikayetçi olduğu durumlardan biri de tedavi sonrası ciltte kalan sivilce deliklerinin kalmasıdır. Pekala sivilce sonrası ciltteki delikleri kapatmak için konutta uygulanabilecek doğal sistemler neler? Elmaelma.com olarak meskende cildinize uygulayabileceğiniz ve tesirini kısa müddette göreceğiniz 2 doğal yolu sizin için hazırladık! Ayrıntıları ahberin devamında bulabilirsiniz.

YAĞLI BİR CİLDE SAHİPSENİZ…

Yüzde sivilce delikleri tıpta gözenek olarak nitelendiriliyor. Bilhassa yağlı ve sivilceli ciltlerin en çok karşılaştığı cilt sorunlarından biridir. Yağlı ya da karma bir cilde sahipseniz gözeneklerin genişlemesi yahut sivilce sonrası ciltte çöküntü olarak nitelendirdiğimiz deliklerin olması yüksel ihtimaldir. Gözeneklerin tıkanması yahut çok fazla yağlı yiyeceklerin oluşmasıyla sivilcelerin oluşmasına neden olmaktadır. 

YÜZDEKİ DELİKLER NASIL GEÇER?

Yüzde oluşan deliklerin nedeni sivilce ve akne oluşumuna bağlıdır. Bilhassa yüzdeki sivilcelerin sıkılması ve patlatılmasıyla gözenekler açılarak vakitler içinden çıkılmaz bir hal alır. 

MISIR UNU VE KİL MASKESİ

1 tatlı kaşığı kadar mısır unu daha sonra 1 çay kaşığı kil, 1 su bardağı suyu karıştırın. Akabinde elde ettiğiniz karışımı deliklerin olduğu kısımlara sürüp kuruyana kadar bekleyin. Maskenin cildinizde kuruduğundan emin olduktan sonra yavaş yavaş ovalayarak kili yüzünüzden çıkarın. Bu uygulamayı hafta da 2 sefer sistemli olarak yapın ortadaki farkı gözle görülür cinsten farkedebilirsiniz. 

YUMURTA AKI VE LİMON SUYU TARİFİ!

Malzemeler; 1 adet yumurta akı, yarım tatlı kaşığı limon suyu, yarım tatlı kaşığı bal, 2 tatlı kaşığı yaş maya kâfi olacaktır. 

Cilde nasıl uygulanır? Üstte sıraladığımız gereçleri karıştırın Elde ettiğiniz karışımı cildinize uygulayığ yaklaşık 25-30 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile cildinizi temizleyip nemlendirici uygulayın. Bu uygulamayı haftada 2 sefer uygulayabilirsiniz. 

Başa dön tuşu