Yüzden kilo vermek mümkün mü nefes egzersizleriyle inceltebilirsiniz!

Vücuttan kilo vermek spor ya da diyetle elde edilebilecek bir sonuç. Pekala yüzden kilo nasıl verilir? Birçok insan bedeninin kilosundan şad ama yüzündeki kilolarından şikayetçi. Birtakım tekliflerle yüzünüzü inceltebileceğinizi biliyor muydunuz? Evet yanlış duymadınız! Yüzünüzden de kilo verebilirsiniz! İşte yapmanız gerekenler! 

Yüz antrenmanları ile yüzünüzü inceltin 

Yüz antrenmanlarına başlamadan evvel yüz kaslarınızı ısıtmanız gerekir. Bedeninizi kesinlikle dik olmak kaidesi ile ayakta ya da otururken “I”, “O”, “E” ve “A” harflerini ağzınızı düzgünce açarak söylemeye çalışın. Yüzünüzün ısındığını hissedene kadar bu çalışmaya devam edin.

Doğru nefes almaya ihtimam gösterin 

Üç kez burnunuzdan nefes alarak, ağzınızdan verin. Derin derin nefes alırken yanaklarınızı yeterlice şişirip kaşlarınızı üste gerçek kaldırın. Bu yanak kaslarınızın çalışmasına neden olacak. Bu antrenmanı 30 tekrardan oluşan 3 set kadar tekrarlayın.

Nefes antrenmanına devam 

Bu sefer az evvel yaptığınız uygulamanın tam aksisini yapıyor üzere düşünün. Yani yanaklarınızı içeri çekin. Dudaklarınız ile japon balıklarına benzemeye çalışın. 30 

Başa dön tuşu