23 Mayıs 2024 Yay Burcunda Dolunay: Rüyalara Açılan Kapı

23 Mayıs 2024 İstanbul’a göre 16:53’de 2° Yay burcunda unutulmaz bir dolunay gerçekleşecek. Dolunaydan pek çoğumuzun geleceğini pozitif etkileyebilecek güzel haberler var. Jüpiter Boğa burcuna veda etmeden hemen önce gerçekleşen dolunay kalıcı ödüllerini verebilir. Bir döngünün tamamlandığına şahitlik edebiliriz. Sık gerçekleşmeyen partil derecede Güneş-Plüton üçgeni, Venüs-Jüpiter kavuşumu ve Jüpiter-Neptün altmışlığı dolunay anına eşlik ediyor. Adeta eşref saati gibi özel bir zaman kalitesinde gerçekleşen dolunay bir şeylere gerçekten yürekten inanan, çabalayan ve doğruluktan sapmayanların büyük başarılara imza atmasına yardımcı olabilir. Çünkü Yay burcu iyimserlik, neşe, genişleme, müjdeler, umutlarla yakından ilgilidir. Tüm sevecenliğimizi ortaya dökebilir, sosyalleşebiliriz. Gölge yönüyle abartılar, rehavet, sınır bilmemek de Yay dolunaylarının konusudur. Elimize geçen güç ve başarı bizleri bu dolunayla takıntıya itmemeli, şımartmamalı, esnetmemeli ve yeni sorumlulukların içerisine girdiğimizin farkına vardırmalı. Dengeyi iyi kurabilenler için güzel aydınlanmalar yaratacak dolunay küçük ayrıntılarda boğulanlardan ziyade büyük resmi görenlere muazzam manzaralar sunacaktır. Dolunay rüyalarımıza ulaşmak için yeni bir kapı açarken eşikten geçip geçmemek bize düşecektir.
(Burç bazında yorumlar yazının devamında)

Astrolojik düzlemde pek sık rastlanmayan göksel olaylarla dolu değerli zamanlardan geçiyoruz. Elbette nadir bulunan etkiler bizlerin hayatında da farklı açılımlar getirecektir.
Yay dolunaylarında ilahi desteği arkamıza daha çok alır, güç görünen olaylardan rahat çıkarız. Jüpiter yönetiminde bir burç olduğu için ilerleme, büyüme zamanlarıdır. Tecrübe, deneyim Yay burcunun konusudur. Bu sebeple olduğumuz yerde saymaktan ziyade merakımızı gidermek amacıyla yeni ufuklara yelken açmak isteyebiliriz. Bu sayede kendimizi tartacak, eksikliklerimizi de fark ederek daha da olgunlaşma fırsatı bulabiliriz.

Dolunay’da 22° Terazi burcu yükseliyor. Yakın ilişkiler, ortaklıklar, davalar, resmi konular, evlilikler bu dolunayda öne çıkmakta. Bir orta yolun bulunması, anlaşmaya varılabilecek durumlar söz konusu gözüküyor. İlişkilerde taraflar birbirini çok zorlamadan karşılıklı beklentilerini kabul edebilir. Teklifler, ilişki başlangıçları görülebilir. Hep birleşme olmak zorunda değil medeni bir şekilde ayrılıklar da görülebilir.

Yükselen yöneticisi Venüs ile Ay’ın dispozitörü Jüpiter dolunay anında 29° Boğa burcunda kavuşmakta. Zorlukları kolaylığa dönüştüren, fırsatları temsil eden iyicil gezegenler başrolde olacağı için insanların büyük bir yüzdelik dilimi maddi ve manevi yeni kaynaklara ulaşabilirler. Ekonomik koşullar öne çıkar. İş kurmak, evlenmek, mal sahibi olmak, birikim ve yatırım yapmak için destekleyici bir zaman. Ancak elde edilen güç bir sınavla beraberinde gelebilir. Güç zehirlenmesi yaşayan, nefsinin kurbanı olan, insanları ezen ve intikam almaya çalışan kibirli kişiler ilahi adaletin gücü karşısında teslim olmak zorunda kalabilirler.

2° Yay dolunayı Yed Priod sabit yıldızı üzerinde gerçekleşecek. Bu yıldız doğasında gelişmeler meydana gelebilir. Venüs-Satürn karakterindeki yıldızdır. Meraklılık, kurnazlık, çalışkanlıkla ilgilidir. Öğrenme yeteneği getirir. Bilimsel ve akademik çalışmaları destekler. Uzun süreli evlilikler, ortaklıklar, kadınlardan görülecek yardımları ifade edebilir. Bu dereceye yakın 26 Mayıs 2021’de bir Tam Ay Tutulması meydana gelmişti. O süreçte meydana gelen gündemlere de tekrar odaklanmak bazı mesajlar getirebilir.

2° İkizler’deki Güneş üzerinde ise Mirfak sabit yıldızı bulunuyor. Jüpiter ve Satürn yönetiminde alfa bir yıldızdır. Genç girişimcileri, cehaletin getirdiği cesaret, maceraperestlik ve problem çözme yeteneğiyle bağlantıdır. Kısa süreli başarıları gösterir. Bazı skandallar, kadın-erkekler arasında sorun da getirebilir.

Venüs ve Jüpiter ise Alcyone sabit yıldızı üzerinde kavuşmakta. Kök bir yıldızdır bu sebeple çok güçlü simya içeren enerjilerle bağlantılıdır. Mistisizm, vizyon, zeka ve yaratıcılıkla ilgilidir. Ancak göz sorunları, yargılayıcı bir doğa ve manevi eksiklik doğurabilir. Bu yıldızın iyicil gezegenler üzerinde olması yıldızın zararlı etkilerinden koruyarak verim almaya yardımcı olabilir. Geçmişte kalp kıran, yaralayan konuların şifalandırılması söz konusu olabilir. Kalıcı sonlar, bir şeyle vedalaşma konfor alanından çıkma cesareti, yeni bir bakış açısı getirebilir. Uzun süredir devam eden davalar nihayete erebilir.

Dolunay’ın sabian sembolü iki adam satranç oynuyor. Kendimizi bir yarış ve mücadele içinde bulabiliriz ancak bu esnada hem gelişebilir hem de zevk alabiliriz. Bir sonraki hamleyi hesaplayabilen, hayatla strateji kuranlar ancak rakibine üstün gelebilir. Herhangi bir alanda yeteneklerine doğru kullananlar oyunun kazananı olabilir. Eşit şartlar ve denge önemli olabilir. İnsan ilişkileri doğru yönetildiğinde başarı kazandırabilir.

Türkiye’nin doğum haritasında 6.evde gerçekleşecek. Hizmet ve sağlık sektöründe iyileştiren yeni kararlar alınabilir. Dışişleri bakanlığını konuşabiliriz. Deniz ticareti/ulaşımı, tersaneler, dış turizm, dış ticarette düzenlemeler olabilir. Büyük yatırımlar olabilir. Askeri deniz araçları savunmaya geçebilir. Mecliste değişiklikler, yeni insanların gelmesi, önemli sıcak gelişmeler olabilir. Ek olarak tanınmış insanlarla ilgili yolsuzluk, ihanet, gizli olayların skandal yaratması mümkün gözüküyor.

Yay Dolunayı’nın Burçlara Etkileri: (Yükselen burcunuzu okumayı unutmayın)

KOÇ: Hukuki bir yolla para kazanabilirsiniz. Harcamalarınızı kontrol altında tutmanız gerekebilir zira biraz fazla açılabilirsiniz. Keyifle katılacağınız eğitim ve seyahatler planlayabilirsiniz. İdeallerinize adım adım yürüyebilirsiniz. Atama bekliyorsanız gerçekleşebilir. Bir konuda esaretten kurtulabilir, bireyselliğinizi kazanabilirsiniz. İşinizdeki uzmanlığınız başkaları tarafından görülebilir. Partneriniz sizi ailesiyle tanıştırabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

BOĞA: Dolunayla borçlarınızı kapatabilirsiniz. Sermayeniz güçlenebilir. Ortaklık kurmayı düşünebilirsiniz. Kredi çekmeyi ve yatırım yapmayı düşünebilirsiniz. Tazminat, miras, sigorta ve vergi konularında önemli işleriniz tamamlanabilir. Cerrahi bir operasyondan geçebilirsiniz. Estetik yaptırabilirsiniz. Derin spiritüel, okült ve ezoterik çalışmalar yapabilirsiniz. Psikoterapilerden verim alabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

İKİZLER: Hayatınızı eğrisi ve doğrusuyla değerlendirebilirsiniz. İlişkilerde yüzleşmeler olabilir. Gizli bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Hayatınızdan bazı insanlar çıkabilir. Beraberliğiniz varsa partnerinizle evlenmeye karar verebilirsiniz. Bir arkadaşınızla yardımlaşabilir, ortak iş yapmayı düşünebilirsiniz. Kadınlardan destek görebilirsiniz. Yurt dışına, uzak şehirlere seyahat veya taşınma planlayabilirsiniz. Hayatınızda sıkıntılı bir dönem geride kalabilir ve geleceğinize yatırım yapabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

YENGEÇ: Mesleğinizde daha iyi bir noktaya gelmeye başlayabilirsiniz. Ustalık dönemi başlayabilir sizin için. Sağlığınıza da önem vermeye başlayabilirsiniz. Karaciğer, safra kesesi, kalçada sıkıntılar varsa çözüm üretebilirsiniz. Hem iş hem özel hayatınızda rutinlerinizi olumlu anlamda ilgilendiren bir değişiklik olabilir. Büyük bir para kazanabilirsiniz. Spor yapmak, diyete başlamak için kendinizi hazır hissedebilirsiniz. Kilo vermek için iyi bir zaman. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

ASLAN: Talihiniz yüzünüze gülüyor. Riskli girişimlerde ani bir sıçrama yaşayabilirsiniz. Yetenekleriniz alkışlanabilir ve özgüveniniz artabilir. Kendinizi etrafa daha çok göstermek isteyebilirsiniz. Sahne, dekor, kılık kıyafet ve sunumlarla ilgilenebilirsiniz. Yaşam enerjiniz kuvvetlenebilir. Aşık olabilirsiniz. Sevgilinizle seyahate çıkabilirsiniz. Çocuğunuzla gurur duyabilirsiniz. Eğitimi ve gelişimi beklediğiniz gibi ilerleyebilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

BAŞAK: Aile hayatınızda görüş ayrılıkları tatlılığa bağlanabilir. Sağlık sorunları varsa operasyonlarla çözülebilir. Evinizi ve ofisinizi taşıyabilirsiniz. Miras, kira gelirleri ve aile haklarınızdan faydalanabilirsiniz. Hukuksal konulardan, sosyal medyadan, internetten ve ticaretten para kazanmaya başlayabilirsiniz. Turistik seyahatlerde bulunabilirsiniz. Evlilik ve ortaklıklarda sorunlar varsa anlaşmalı boşanabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

TERAZİ: Kredi, ortaklık, senet imzası ve evrak işleriyle ilgilenebilirsiniz. Büyük bir satış gerçekleştirebilirsiniz. Tek başınıza birine söz verirken daha dikkatli olmanız gerekebilir. Onay almadan hareket etmemelisiniz. Mezuniyet etkinliklerine katılabilirsiniz. Kardeşlerinizden destek bulabilirsiniz. Kısa bir yolculuğa çıkmayı planlayabilirsiniz. Taşınma süreçlerini erteleyebilirsiniz. Eşinizin iş hayatı ilerleyebilir ve kazançları artabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

AKREP: Maaşınız artabilir. Yeni bir gelir kaynağı yaratabilirsiniz. Ticarette ilerleme kat edebilirsiniz. Müşterilerinizi geliştirebilirsiniz. Kendinize pahalı bir şey satın alabilirsiniz. Mal, mülk, tapu, danışmanlık, davalar, miras ve kiralar üzerinden kazançlı çıkabilirsiniz. Sizi onaylayan sevgiyle destek çıkan insanlar artabilir. Yalnızsanız ciddi birliktelik düşünebileceğiniz biriyle karşılaşabilirsiniz. Evlenmeye ve aile kurmaya karar verebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

YAY: Egonuzu ilgilendiren gelişmeler olabilir. Yeni bir spora, hobiye başlayabilirsiniz. İşletme açabilirsiniz. Çalışma hayatınızda yeni proje ve fikirler üretebilirsiniz. İşyerinizde kutlama ve organizasyonlar olabilir. Kendinizi daha iddialı hissedebilirsiniz. Liderlik yapabilirsiniz. Sağlığınız, dış görüntünüzde değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Aşk hayatınızda dönüm noktası olacak gelişmeler yaşayabilirsiniz. Nişan ve söz hazırlıkları yapabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

OĞLAK: Kadersel gelişmeler devreye giriyor. Hayatınızda bir döngü sonlanabilir. Bağımlılıklarınız varsa kurtulabilirsiniz. Detaylı sağlık kontrollerinden geçebilirsiniz. Evinizi satabilirsiniz veya taşınma planları yapabilirsiniz. Gizli rahatsızlıklarınız varsa ortaya çıkabilir. Bu dönem istenmedik hamileliklere karşı dikkat etmekte fayda var. Parasal konularda arayış içerisinde olabilirsiniz. Yatırım planlayabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

KOVA: Taleplerinize, fikirlerinize olumlu karşılık bulabileceğiniz bir sürece giriyorsunuz. Sosyal bağlantılarınız kuvvetlenebilir. Hayranlarınız artabilir. Araç, telefon ve teknolojik aletler almaya karar verebilirsiniz. Uzun vadeli anlaşma imzalayabilirsiniz. Kariyerinizde konumunuzu sağlamlaştırabilirsiniz. Hayalinizdeki bir şeyi satın alabilirsiniz. Hayal gücünüz sayesinde kazançlarınız artabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

BALIK: Hayat standartlarınız gelişebilir. Sınıf atlayabilirsiniz. Terfi edebilirsiniz. Kendi işinizi kurabilirsiniz. Birikim yapmaya başlayabilirsiniz. Yeni kişisel eşyalar satın alabilirsiniz. Hedeflerinize giden yol açılırken sizde sorumluluk almaya başlayabilirsiniz. Evlilik veya kariyer konusunda kadersel rotanız değişmeye başlayabilir. Müjdeli haberler, teklifler ve kabuller alabilirsiniz. Eksik sertifikalarınızı tamamlayabilirsiniz. Bir eğitimi başarıyla geçebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

Sevgilerimle,
Begüm Minkis

Başa dön tuşu