26 Mayıs 2024 – 10 Haziran 2025 Jüpiter İkizler Burcunda: Çifte Kısmet

Jüpiter 26 Mayıs 2024 02:14’de 0° İkizler burcuna geçiş yapıyor. 10 Haziran 2025’e kadar burada transit edecek. Gökyüzünde bu transitle hava elementi krallığını ilan ederken zihinler ve trendler değişmeye başlayacak. Kendimizi bilginin sonsuzluğuna bırakabiliriz. Kelebek etkisi olaylara da hazır olmak gerekecek. Medeniyetin sınırları zorlanırken özgürlük ve eşitlik için sesler gür çıkarabilir. Bilim, tıp, uzay, teknoloji ve internete yapılan büyük yatırımlar çağı değiştirebilir.

En son 2012-2013 yıllarında Jüpiter İkizler burcundaydı. O döneme tekrar bir dönüp bakarsak hayatımızda neler değişmişti? İkizler burcu kendi içinde değişim, hız, yenilenmeyle ilgilidir fakat zaman yöneticisi Jüpiter İkizler burcunda astrolojik perspektifte sürgündedir. Bu güçsüz olduğu anlamına gelmez ancak şansın pek etik ve doğru yollardan gelmeme ihtimaline karşı daha temkinli olunması gerekli olduğunu gösterir. Zira Jüpiter İkizler gölge yönüyle gerçeklerin çarpıtılmasıyla, kurnazlıklarla ilgilidir. Bu dönem fırsat yakalamak istiyorsak her şeyi didik didik etmemek, çokbilmişlik ve gevezelikten kaçınmak gerek.

Şimdi herkesin dört gözle beklediği asıl güzel habere gelelim. İkizler çift vücutlu bir burç olarak bizleri körün istediği bir göz, Allah verdi iki göz dedirtecek olaylara açık hale getirebilir. Ruh ikiziniz her an karşınıza çıkabilir. Kurulan güçlü bağlantılar hem mutlu edebilir hem de ideallere ulaşmaya yardımcı olabilir. Güçlü iş anlaşmalarına da hazırlık olmak gerek.

Jüpiter İkizler geçişi bizi heyecanlandıran kişisel girişimler için harika bir döneme sahne olacak. (Burç bazında yorumlar yazının devamında)

Jüpiter ikizler takvimini inceleyelim:

26 Mayıs 02:14 Jüpiter İkizler burcunda (0° İkizler)
26 Mayıs – 9 Ekim 2024 Jüpiter İkizler burcunda ileri harekette (0°-21° İkizler)
9 Ekim 2024 – 4 Şubat 2025 Jüpiter İkizler burcunda geri harekette (21°-11° İkizler)
4 Şubat-10 Haziran 2025 Jüpiter İkizler burcunda tekrar ileri harekette ( 11°-29° İkizler)

Jüpiter transitleri dünya çapında büyük gündemlerin zamanını tespit etmek, dönemin ruhuna ışık tutmak açısından bize yardımcı olur. Jüpiter gezegeni Merkür yönetimindeki İkizler burcuna geçince hayatımızda gelişme kat edeceğimiz, yenileneceğimiz alanlar değişime girecektir. Jüpiter İkizlerdeyken zararda çalışmaktadır. Zararda olması şanssızlık manasına gelmez. Fırsatları tepmek, kısa yoldan büyük şeylerin sahibi olmaya çalışmak, ölçüyü kaçırmak ve etik değerlere saygısızlık anlamına gelebilir. Bu sebeple her türlü kurnazlıklara karşı gözleri dört açmakta yarar olabilir.

İkizler burcu tarafsızlık, objektiflik, açık fikirlilik, gündemi takip etmek, kolay sıkılmak, yenilik ihtiyacıyla doğrudan ilgilidir. Bu transit sosyal yaşamı canlandıran bir etki getirecektir. Daha çok soru sormak, bir şeyleri araştırmak, soruşturmak isteyebiliriz. İlişkilerde özellikle maymun iştahlılık görülebilir. İlişkilerin gidişatı hızla değişebilir. Hayatımıza kısa sürede önemli insanlar alabiliriz. Girişkenlik artarken, bağlantıları başarıyla kurmamıza yardım edebilir. Birden fazla insanı idare etmek gerekebilir. İçimizdekileri hemen dile dökmek isteyebiliriz. Gaflar da peşinden gelebilir.

Medya, sosyal mecralar, habercilik, basın yayıncılık, edebiyat, teknoloji, ulaşım, reklam, eğitim öğrenim ve pazarlama sektörlerinin daha çok gelişmesi ve para kazandırması mümkün olabilir. Bu alanlara yapılacak yatırım, iş anlaşmaları için uygun bir süreç olabilir. Öte yandan yüzeysel bilgiyle, kişisel çıkarlar uğruna ortaya atılan dedikodu ve iftiralara karşı da dikkatli olmak etmek gerek.

Jüpiter en son 11 Haziran 2012-26 Haziran 2013 yılları arasında İkizler burcundaydı. Jüpiter İkizler dönemleri Türkiye için beklenmedik manevraları ve epey kritik dönemeçleri meydana getirmiş. Cezaevleriyle ilgili gelişmeler olabilir. Mahkumlar arası çıkan olaylar artarken birtakım aflar da olabilir. Bazı önemli şahsiyetlerin yasal sürece girmesi ve hapsi istenmesi de mümkün. Bankacılık kanunlarıyla ilgili de yeni yasalar meclisten geçebilir. Faizlerde düşüşü bu transit tetikleyebilir. Yatırım teşvikleri olabilir.

Ülkemizde kültür sanat fuar etkinlikleri Jüpiter İkizler sürecinde epey gelişebilir. Turizmde büyüme, ülkeye çok yabancı uyruklu turist girişi olabilir. Konser, sinema, tiyatrolara rağbet artabilir. Yönetmenlerimiz, dansçılarımız, edebiyatçılarımız, sporcularımız, bestecilerimiz uluslararası arenada ödül toplayabilir.

Jüpiter İkizler süreci ülke içinde askeri hareketleri kızıştırması konusunda epey dikkat çekici. Patlama, kaza, suikast, yangın gibi haberlerde artış görülebilir. Türk hava, silahlı kuvvetleri güçlendirilebilir. Bunun haricinde askerlik yaşı, bedelli askerlik gibi konularda yeni kararlar alınabilir. Uçak kazaları da artabileceğinden dikkat etmek gerekebilir.

Jüpiter İkizler burcunda diğer majör gezegenlerle gireceği etkileşimi inceleyelim. Daha transitin başlamasıyla birlikte 3 Haziran 2024’de Jüpiter ile Plüton üçgen açısı gerçekleşecek olması hayra alamet. Zira transitin bize katabilecekleri konusunda önümüzdeki sürecin resmini de daha net biçimde çizmektedir. Bu açısal konfigürasyon en son 26 Haziran 2016’da Başak-Oğlak burçlarında gerçekleşmişti. Toprak elementi hakimiyeti güç kazanırken üretkenlik, planlama, muhasebe, kaliteli hizmet, düzen kurma, doğru meslek sahasına geçmek, sağlık ve çalışkanlık odak noktasıydı. Şimdi bir diğer yenisi İkizler-Kova burcunda olacak. Hava elementinin hakimiyeti artarken eğitim düzeyi, diksiyon, bilgiyi kullanma becerisi, network geliştirme sahaları, sosyal çevre, pratik uygulamalar, teknolojik kanallar öne çıkacaktır. Bir önceki açıyı yeterince değerlendirebildiysek eğer şimdi herkes için sıradakine geçme zamanı diyebiliriz.

10 Temmuz 2024’de Jüpiter ile Kuzey Ay Düğümü altmışlık açı gerçekleştirecek. – + 15 gün yeni fikirler ortaya atılabilir ve projeler geliştirilebilir. Teklifler değerlendirilebilir.
20 Ağustos 2024 ve 25 Aralık 2024 tarihlerinde Jüpiter ile Satürn kare açı gerçekleştirecek. – + 15 gün etik ve ahlaki sınavları yoğunlaştırabilir. Sorumlulukları ciddiye almak gerekebilir. Kuralları esnetme, kaderin akışına kendini bırakamama, sinirsel gerginlikler, her şeyi kontrol ve manipüle etme isteği getirebilir. Ancak bu tip davranış kalıpları elimizdekileri kayıp riski doğurabilir.

18 Mayıs 2025’de Jüpiter kadersel Ay düğümleriyle kare açıya girecek. – + 15 gün inançlarımız doğrultusunda bir yolu tercih yapmamız gerektiğini gösteriyor. Kadersel hak edişler olabilir. Bazı döngülerin sonlandığını, yeniliklere ayak uydurmak gerektiğini, eski düzenimizin geride kaldığını gözlemleyebiliriz.

Jüpiter’i haritasında İkizler burcunda olan 1953-1954, 1965-1966, 1976-1977, 1988-1989, 2000-2001 yıllarında doğan kişiler 12 yıllık yeni bir Jüpiter döngüne girecek. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Jüpiter döngüleri iyimserliğin artacağını, maddi manevi büyüme için fırsatların yakalanabileceği zamanlara işaret etmektedir.

Jüpiter İkizler transitinin burçlara etkisi: (Yükselen burcunuzu okumayı unutmayın)

KOÇ: Yeni bir dil öğrenmek, eksik sertifikaları tamamlamak, akademik çalışmaları tamamlamak, yayın medya organları, yeni insan bağlantıları kurmak, sosyal medya, ticari anlaşmalar yapmak adına güçlü bir sürece girmektesiniz. Kendi işinizi kurmayı düşünebilir, paradan para kazanabilirsiniz. Reklam çalışmaları, tanıtımlara yatırım yapabilirsiniz. Kardeş, çocukluk arkadaşlıklarınız, kuzenlerden büyük destek görebilirsiniz. Yeni arkadaşlar kazanabilirsiniz. Çok hayırlı komşularınızın olduğu bir yere taşınabilirsiniz. Araba, motorsiklet, bisiklet satın alabilir veya yenileyebilirsiniz. Kısa seyahatleriniz artabilir. Leyleği adeta havada görecek gruptansınız. Büyük bir arzunuzu gerçekleştirmek için artık harekete geçebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

BOĞA: Gelir hacminizi arttırmak, yeni bir gelir kaynağı yaratmak, mal mülk satın almak, yeteneklerinizi geliştirmek için çok destekleyici bir döneme adım atmaktasınız. Bilgi ve zekanıza duyduğunuz güven artabilir. Sınav ve mülakatlardan rahatlıkla geçebilirsiniz. Bu dönem elinizi neye atarsanız altına dönüşebilir. Dijital paralara yatırım yapmayı düşünebilirsiniz. İşinizde kullanacağınız materyaller satın alabilirsiniz. Yurt dışından ürün tedarik edebilir, global şirket üzerinden para kazanabilir, yabancı şirketlerle anlaşmalar yapabilirsiniz. Hukuki bir süreç vesilesiyle elinize ek paralar geçebilir. Kardeş ve kuzenlerle ortak girişimler cazip hale gelebilir. Zeki insanlara çekilebilir size yeni ufuklar katacak biriyle ilişki düşünebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

İKİZLER: Hayatınız büyük bir değişime sürükleniyor. Bir hayaliniz gerçek olmaya başlıyor. Aradığınız özgürlük ayaklarınıza geliyor. İlk defa bunaldığınız gelenek ve kurallardan özgürleşerek kendiniz için bir şeyler yapmaya karar verebilirsiniz. Sadece fazla abartıya kaçmamanız ve acele etmemeniz gerekli. Kendi işinizin patronu olabilir, işinizden daha çok para kazanmaya başlayabilirsiniz. Yeni bir arkadaş grubuna dahil olabilirsiniz. Yeni ülke ve şehirler keşfedebilirsiniz. Yurt dışına açılabilirsiniz. Evlilik için ideal bir süreç. Bekarsanız hayatınıza yeni biri girebilir. Evliyseniz eğer çocuk planları görülebilir. Çocuğunuz varsa eğitim hayatı ve hayatı için çekinmeden kendinizi ortaya koyabilirsiniz. Ruhsal problemler varsa ortaya çıkabilir ve şifalandırabilirsiniz. Geçmiş yaralar kapanabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

YENGEÇ: Hayatınız kadersel kayıp ve kazançlara açık duruma geliyor. Yurt dışı ve sanal ticaret, TV sektörü, sanat, blog/kanal, aromaterapi ve sağlık alanlarından para kazanabilirsiniz. Hızlı bir şekilde isminizin ve başarılarınızın yayılmasıyla ünlenme potansiyeli de taşıyorsunuz. Bilgi, imkan ve deneyim konusunda güçlü birilerinden yardım alabilirsiniz. Sektör değişikliği de düşünebilirsiniz. Yurt dışına seyahat etmeyi veya taşınmayı düşünebilirsiniz. Cebinizin delik olduğu çok fazla harcama yapabileceğiniz de bir süreç. Tüm bunlar paranızı daha iyi muhasebe etmeniz gerektiğini gösteriyor. Dedikodu ve iftiralara da açık bu süreçte ağzı olan konuşabilir. Siz de iyi niyeti olmayan insanlara karşı kendi ağırlığınızı korumalısınız. Kullanmadığınız eşyaları birilerine verebilir, gönüllü yardımlar yapabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

ASLAN: Büyük bir çevre değişikliği yaşayabilirsiniz. Geçmişten tanıdığınız insanlarla tekrar aranız samimiyete ulaşabilirken bazı insanlarla olan ilişkinizi fikir ayrılığı, dedikodular, kültür çatışması nedeniyle insanları idare etmeniz gerekebilir. Kariyerinizden elde ettiğiniz gelirde artış olabilir. Ticaretle uğraşabilirsiniz. İşinizi daha sağlam bir temele oturtabilirsiniz. Kendi işinizi yapmayı düşünebilirsiniz. Networkunuz çok sağlamlaşabilir. Grupları zekanızla başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz. Liderliğiniz herkesin dikkatini çekebilir. Hayatınızdaki insanla gelecek planlarınız varsa uygulamaya koyabilirsiniz. Kardeşlerinizden büyük bir yardım görebilir siz de gereken desteği verebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

BAŞAK: Toplumsal itibarınızla ilişkili konular hassaslaşıyor. Sizden beklentiler artabilir. Önemli bir konuma getirilebilir ve daha çok sorumluluk almanız gerekebilir. Kendi işinizi kurmak, evlenmek, taşınmak, terfi etmek, daha iyi bir şirkete geçiş yapmak amacıyla araştırmalara, planlara başlayabilirsiniz. Aynı anda iki iş yapabilecek bilgi ve zekanız dikkat çekebilir. Amacınıza erişmekle kalmayacak attığınız adımlarda bir taşla iki kuş vurabileceksiniz. Misal hem terfi ederek iş için taşınabilir hem de daha konforlu bir eve geçme fırsatı elde edebilirsiniz. Bu süreçte otorite figürlerinden özellikle kardeş, kuzen, arkadaşlarınızdan bolca manevi destek bulabilirsiniz. İşinizle ilgili yayınlarınız, yapıtlarınız varsa adınızı duyurmak, bir platformda ödül alabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

TERAZİ: Rüzgarı arkanıza alacağınız ve kötü giden süreçlere veda edeceğiniz bir dönem. Yeniden doğmuş gibi hissedebilirsiniz. Başkalarının rehberliğinde büyük işler başarabilirsiniz. Yurt dışı, hukuk, yabancıla ve eğitim konularında avantajlar yakalayabilirsiniz. Yeni ülkeler görebilir, sizi kültürel olarak geliştiren insanlar tanıyabilirsiniz. Eşinizin ailesiyle iyi anlaşabilirsiniz. Yalnızsanız ilişki düşünebileceğiniz biriyle tanışabilir, zaten ilişkiniz varsa ilerletme imkanı da bulabilirsiniz. İş ortaklıkları kazanç getirebilir. Kendi işinizi yapıyorsanız eğer ticari işleriniz yolunda ilerleyebilir. İnternet üzerinden para kazanabilirsiniz. Hayata bakış açınız değişebilir, kendinizle olmaktan daha çok mutluluk duyabilirsiniz. Neşe ve iyimserliğiniz başka insanlara da bulaşabilir. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

AKREP: Hayatınız büyük ve köklü bir dönüşüme sürükleniyor. Konfor alanınızdan çıkma cesareti gösterebilirsiniz. Maddi konularda yaşadığınız sıkıntılar geride kalabilir. Borçlarınız varsa rahat ödeyebilirsiniz. Bunun yanında ek kazanç fırsatları da önünüze çıkabilir. Prim, miras, sigorta, yatırım ve tazminat konularında yararlı gelişmeler olabilir. Ortaklıklar, işbirlikleri, sponsorluklar sayesinde kazanç elde edebilirsiniz. Olmanız gereken ertelediğiniz cerrahi operasyon varsa hem doğru doktoru bulabilir hem de kendinizi hazır hissedebilirsiniz. Psikolojik sorunlarınız, hayata dair korkularınız varsa eğer şifalandırmanız da mümkün olabilir. Çevrenizde kıskanç, kötü niyetli, arkanızdan iş çeviren insanlar varsa kendilerini belli edebilir. Bu sebeple bazı ilişkilerde de kökten bir temizlik yapma ihtiyacı duyabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

YAY: Hayatınıza artık biriyle devam etmek isteyebilir biz kavramına değer verebilirsiniz. Evlenmeye karar verebilirsiniz. İlişkiler size şans getirebilir. Bir arzunuz gerçekleşebilir. Yanınızda size her daim destek olan ve yalnız bırakmak istemeyen yakın dostlarınızdan fayda görebilirsiniz. Kardeş, kuzenlerinizle de doğrudan faydalı ilişkiler kurabilirsiniz. Danışmanlıklar, hukuki konular ve iş anlaşmalarından kazanç elde edebilirsiniz. İki yüzlü, hilekar, tehlikeli insanları fark ederek siz de kurnazlık yapmaya başlayabilirsiniz. Bazı insanlardan zarar görmeden paçayı kurtarabilirsiniz. Pek çok seyahate çıkabilir, taşınabilir, yerleşik düzeninizi değiştirebilirsiniz. Diplomatik tavırlarınız herkes tarafından dikkat çekebilir. Hayatınızda yön değişimiyle farklı konularda insanları şaşırtarak güçlü bir çıkış yapabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

OĞLAK: İş hayatınızda gücünüzü, zekanızı ortaya koyabilirsiniz. Üretkenliğiniz, çalışkanlığınız artacaktır. İş arıyorsanız cvniz bir şirket tarafından beğenilebilir, kabul görebilirsiniz. Staj ve ek iş gibi konularda şans sizin yanınızda olabilir. Çalışma arkadaşlarınızla daha iyi ilişkiler kurabilir, mesleğinize kendinizi adayabilirsiniz. Kendi işinizi yapıyorsanız yanınıza asistan, muhasebeci, eleman alabilirsiniz. Günlük hayatınızın koşturmacaları, sorumlulukları artabilir. Aynı anda iki işi idare etmeniz gerekebilir. Detaylı plan ve program dahilinde ilerlemeniz bu sebeple daha iyi olabilir. Sağlığınızla ilgili konularda da korunmaya başlıyorsunuz. Alerji, sinir sistemi, cilt, eklem, diş, astım ve solunum yollarıyla ilgili şikayetleriniz varsa eğer tedavi olmaya başlayabilirsiniz. Şifayı da daha kısa sürede bulabilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

KOVA: Aradığınız mutluluğu bulabilirsiniz. Egonuz artabilir. Özgüveniniz gelişebilir. Bu süreçte flörtleriniz çoğalabilir. Birlikte bol bol gezeceğiniz, eğleneceğiniz biriyle hayatınızı birleştirebilirsiniz. Hızlı karar almaya ve uygulamaya müsait olabilirsiniz. Daha önce kimsenin yapmadığı bir ilke imza atabilirsiniz. Projeleriniz varsa ödül gelebilir. Gizli saklı durumlar içindeyseniz dikkat etmeniz gerekebilir zira her şey ortaya çıkabilir. Evliyseniz eşinizle aşk tazeleyebilir, çocuk yapmaya karar verebilirsiniz. Lüks harcamalar yapabilirsiniz. Reddemeyeceğiniz teklifler alabilir, anlaşmalara imza atabilirsiniz. Kendinize araba, bilgisayar, telefon veya motorsiklet satın alabilirsiniz. Ailenizden maddi destek görebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

BALIK: Aile hayatınızı ilgilendiren önemli değişimler olabilir. Evlenme, mülk yatırımı, miras konularında şans sizi destekleyebilir. Evinizi dekore edebilirsiniz. Ulaşım konusunda işinize, okulunuza daha rahat gidip gelebileceğiniz bir yere taşınabilirsiniz. Evinize daha çok para girmeye başlayabilir. Geçim standartlarınız yükselebilir. Evinizi satmak için rahat müşteri bulabilirsiniz. Kiradan gelir elde edebilirsiniz. Aile içinde fikir ayrılığı, anlaşmazlıklar varsa gündem yaratabilir ancak çözme fırsatlarınız da olabilir. Hukuki engeller ve küslükler varsa bitebilir. Kardeş, kuzenlerinizle daha sık vakit geçirebilirsiniz. Yakınlarınızla birbirinize daha koruyucu ve besleyici yaklaşımlar içerisinde olabilirsiniz. Duygusal konuşmalar yapabilirsiniz. Evliyseniz çocuk sahibi olmak isteyebilirsiniz. Doğum haritanız üzerinden aldığınız kişisel astrolojik etkileri bize danışabilirsiniz.

Sevgilerimle,
Begüm Minkis

Başa dön tuşu