Aç karnına su içmek faydalı mı toksinlerden arındırıyor!

Bol su içmenin beden için yararları hepimizin malumu. Yeteri ölçüde su içilmesi sıhhatimiz için hayli kıymetli. Aç karna bir bardak su içtiğinizde ise bedeninizde biriken toksinlerden kurtulabilirsiniz. Sabah uyanır uyanmaz su içmenin yararlarını sizler için sıraladık. İşte aç karna su içmenin yararları!

Metabolizmayı çalıştırır

Uyandıktan sonra bir bardak su içmek kilo vermenin en âlâ yollarından biri. Su içerek metabolizma suratınızı % 24 artırabilirsiniz. Bu durum birebir vakitte bedenin besinlerin emilimini kolaylaştırır. Sabahları su içmek size doğal bir güç sağlar.

Kilo vermeye yardımcı olur 

Sabahları su içtiğinizde, tüm toksinler hür kalır ve sindirim sisteminiz gelişir. Bu sayede daha az aç hissedersiniz. Çok yeme isteğiniz azalır ve kilo verme süreciniz kolaylaşır.

Toksinlerden kurtulmanızı sağlar

Siz uyurken bedeniniz kendini onarır, güç desteği yapar ve hormonları istikrarlar. Uyandıktan sonra sıvı almanız bedeninizde dışarı atılmayı bekleyen toksinlerin atılmasına fayda. 

Böbrek taşlarını ve mesane enfeksiyonlarını önler 

Aç karnına su içmek böbrekte taşlara yol açan asitleri yok eder. Ayrıyeten toksinlerin neden olduğu çeşitli mesane enfeksiyonlarından da korur.

Bağışıklık sistemini güçlendirir 

Güçlü bir bağışıklık sistemi demek hastalıklardan korunmak demek. Bu nedenle aç karna su için ve gün içerisinde de su içmeyi ihmal etmeyin.

Mide sıkıntılarına güzel gelir 

Hazımsızlığa, midede artan asitler neden olur. Aç karnına içtiğiniz su asiti aşağı gerçek iterek midenizde oluşabilecek sorunun önüne geçer.

Saçları güzelleştirir 

Su, saç teli yükünün neredeyse dörtte birini oluşturur. Bol ölçüde içilen su, saçı içten besler. Yetersiz su alımıysa kırılgan ve ince saç tellerine neden olabilir. Parlak ve sağlıklı saçlar için her gün su içmelisiniz.

Cilde parlaklık verir

Araştırmalar, aç karna su içmenin kan akışını artırdığı ve cildi daha parıltılı hale getirdiği ortaya koymuştur. Gün boyunca su içmek bedeninizin toksin bırakması manasına gelir, bu da cildinizin parlak gözükmesine katkı sağlar. Birebir vakitte cildin esnekliğini de artırarak kırışıklıkları önler.

Başa dön tuşu