Evde tırnak bakımı nasıl yapılır detoks ile tırnaklarınızı yenileyin!

Tırnaklarınızın her daim bakımlı ve hoş görünmesini istiyorsanız kesinlikle tertipli olarak detoks yapmanız gerekiyor. Dışarıdaki uygulamalara para harcamanıza gerek yok. Konutta yalnızca 3 materyalle hazırlayacağınız bu detoks sayesinde daha sağlıklı ve hoş tırnaklara sahip olabileceksiniz. Pekala meskende tırnak bakımı nasıl yapılır? Materyalleri neler? İşte kusursuz tırnakların sırrı burada saklı! 

KORUYUCU KULLANIN 

İlk olarak yapmanız gereken şey tırnaklarınıza oje sürmeden evvel hami kullanmak olacaktır. Gözetici sürmek hem ojenin daha uzun kalmasını sağlar hem de tırnaklarımız direkt ojedeki kimyasalla temas etmez. 

OJE KULLANIMINI MİNİMAL SEVİYEYE İNDİRİN

İkinci olarak dikkat etmeniz gereken şey ise oje kullanımını minimal seviyeye indirmek olacaktır. Üçüncü adımda, tırnaklarımızın kırılmaları, tırnaklarda çıkan beyaz lekeler ve zedelenen tırnaklar için bu detoks uygulamasını her gün iki kere kullanabiliriz.

MALZEMELER:

Zeytinyağı, limon, Ilık su gerekli materyallerdir.

Evde kullanmadığımız bir kâsenin içine üstte saydığımız materyalleri koyuyoruz, yaptığımız bu karışımın içinde yaklaşık 10-15 dakika kadar tırnaklarımızı bekletiyoruz. Çıkardığımızda zeytinyağının vermiş olduğu yumuşaklığın ve nemin tesirini çabucak hissedebilirsiniz. Limon ise içerisinde barındırdığı C vitamini ile tırnağımızın dayanıklılığını arttıracaktır. Muhakkak aralıklarla yaptığımızda tırnaklarımızdaki değişimi fark etmememiz mümkün değildir. Bu ucuz ve pratik prosedürle tırnaklarınız sıhhatle uzasın ve daima çok hoş görünsün!

Başa dön tuşu