Göz çevresi kırışıklığı nasıl önlenir nemlendiricinizi eksik etmeyin!

Göz etrafı yaşlanma belirtilerini gösteren birinci alanlardan biri. Her yeni yaş, yüzümüzdeki kırışıklıkların artmasına ve derinleşmesine sebep oluyor. Bunun yanında genetik faktörler,  UV ışığına maruz kalmak da kırışıklıkların belirginleşmesinde etken. Elmaelma.com olarak göz etrafınızdaki kırışıklıkları önlemenizi sağlayacak teklifleri biraraya getirdik…

Göz kremi kullanın

Gözlerinizin etrafındaki cilt yüzünüzün geri kalanından çok daha incedir bu da daha çabuk kırışıklıkların oluşumunu kolaylaştırır. Göz altı kırışıklıklarının görünümünü en aza indirmeye yardımcı olmanın en kolay yollarından biri göz kremi kullanmaktır. 

Günlük rutininize cilt bakım eserlerini katın

Popüler inanışın tersine, göz altı kırışıklıkları ile uğraş kelam konusu olduğunda göz kremi tek koruyu eser değildir. Günlük rutininize besleyici cilt bakım eserleri eklemek, cildinizin yüzeyini nemle yenilemenin şahane bir yoludur, bu da gözle görülür yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Krem temizleyici yardımıyla işleri başlatabilirsiniz.

Nemlendirici yüz serumundan faydalanın

Yüz nemlendiricisi cildinize sonsuz nemlendirme sağlamak için tercihiniz olsa da, bir yüz serumundan da yardım almayı düşünebilirsiniz. Nemlendirici yüz serumu, cildinizi nemle çabucak geri kazandırmak için işleri bir sonraki düzeye taşır.

Göz altlarınız için uygun bir eser seçin

Nem, göz altındaki çizgilerin görünümünü en aza indirmenin anahtarıdır. Bununla birlikte, rastgele bir yüz nemlendiricisinden istediğiniz randımanı alamayabilirsiniz. Hem göz altınız hem de tüm cildiniz için gün uzunluğu yüzünüzü nemli tutacak bir esere gereksiniminiz var.

Güneşten kesinlikle korunun!

Yeterli müdafaa olmadan güneşte uzun müddet kalmak gözlerin altındaki ince çizgiler üzere gözle görülür yaşlanma belirtilerine yol açabilir. Bu nedenle en az SPF30 içeren güneş koruyucularını mevsime bağımsız formda cildinize uygulamanız gerekmektedir.

Başa dön tuşu