Kanser riskini azaltan yiyecekler bol bol yoğurt yiyin!

 Sağlıklı hayatın temelini oluşturan sağlıklı beslenme bilhassa aşikâr bir yaştan sonra epeyce gerekli olan bir durumdur. Çağımızın hastalığı olan kanser bu kadar yaygın bir durumdayken kendimizi bu hastalıktan müdafaanın yolları elbetteki bulunuyor. Bilhassa yediğiniz şeyler bu noktada kıymet taşıyor. 35 yaş sonrası bayanlar için birtakım besinleri tüketmenin kanser riskini azaltması açısından  çok değerli olduğunu vurgulayan Beslenme ve Diyet Uzmanı Ulaş Özdemir’den kanser hakkında merak edilen her şeyi öğrendik. Pekala kanser riskini azaltan yiyecekler neler? İşte kansere yakalanmamak için hayatınızından asla çıkarmamanız gereken besinler! 

KANSERİ ÖNLEYEN MUCİZE BESİN FASULYE!

Fasulye kanser riskini azaltan yiyecekler ortasında birinci sırada yer alsıyor. Özellikle kalp krizi ve göğüs kanseri riskini  azaltan bu yiyecek kadınlık hormonlarının istikrarlı olmasına katkı sağlıyor. 

YAĞLI BALIK TÜKETİN! 

Haftada iki-üç defa yenebilecek yağlı balıklarda en faydalı öge Omega-3 yağ asitleridir. Somon, sardalye üzere balık çeşitleri hücre zarının güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra ruhsal sorunlara de yeterli geldiği bilinmektedir. 

AZ YAĞLI YOĞURT YEMEK YEME KANSERİ RİSKİNİ AZALTIYOR! 

Yoğurdun insan sıhhatine olan yararlarını bilmeyen yoktur. Sindirim sistemi ve bağırsakları düzenleyen yoğurt tıpkı vakitte bayanlarda göğüs kanseri riskini de azaltıyor. Birçok hususta fayda sağlayan yoğurt tıpkı vakitte mide ülseri ve vajina enfeksiyonu risklerini de azaltıyor. 

YAZ AYLARININ ENFES LEZZETİ ÇİLEKLE KANSERİ ÖNLEYİN! 

Çilek, ahududu, böğürtlen ve kızılcık üzere meyveler özellikle meme, mide ve bağırsak kanseri risklerini azaltan meyve kümeleri ortasında yer alıyor. C vitamini ve folik asit açısından çok güçlü olan bu meyveler, cildi yaşlanmaya karşı da koruyarak cildin yenilenmesini sağlıyor. 

Başa dön tuşu