Kış aylarında sürülen Oje renk tonlarının sırları

Londra İmaj Enstitüsü’nün Memleketler arası Yöneticisi Lynn Marks’a nazaran, renk aslında bir şey hakkında (kendimiz dahil) kelamsız bir biçimde bilgi aktarmamız için muhteşem bir yoldur. Bu, her vakit sahip olduğunuz kış  ojelerinin düşündüğünüzden daha fazlasını söyleyebileceği manasına gelir. Marks, “Bir rengi sevip sevmediğiniz çoğunlukla çocukluk anılarınıza ve renkler ile hisler ortasındaki alakanıza bağlıdır. Anneniz bir gün size sarı giydirdiyse ve sınıf arkadaşlarınız sizinle dalga geçtiyse, sarı büyük ihtimalle en sevdiğiniz renk olmayacaktır.”  Açıkçası, renk teorisi ve psikoloji özel bahislerdir, lakin kışa giden oje tonlarının neden direkt ruhunuza hitap ettiğini merak ediyorsanız haberimizi okumaya devam edin. 

Bordo

Marks, bordonun hem kırmızı hem de morun bir kombinasyonu olarak düşünülebileceğini söylüyor. Lüks, hırs ve hatta kraliyet hislerini uyandırır. Niyetleriniz, hayalleriniz ve hislerinizle daha derindir ve tıpkı vakitte çok içe dönüktür. Yani temelde, dönem için yanlışsız bir renktir. Bu rengi sık sık kullanıyorsanız, büyük olasılıkla hassas ve şefkatli, fakat güçlü bir zenginlik duygusu olan bir hayalperestsiniz. Hayattaki hoş şeyleri seviyorsunuz ve tırnak renginizin güçlü bir zarafet hissini yansıtmasını istiyorsunuz. 

Gri 

Daha koyu, puslu bir griyi sevenler için, muhtemelen çok çalışkansınız. Marks, griye ilgi duyanları daha muhafazakar, zeki ve iş sever olarak görüyor. Bu, bir işi her vakit yanlışsız bitireceğiniz manasına gelir.

Siyah

Siyah, oje renklerine isyan etme konusunda uzun bir geçmişe sahip olabilir. Siyah bir renk, gelişmişlik, güç ve baskınlık manasına gelir. Açıkçası, bu otoriter bir insan olduğunuzu söylemek değildir. Fakat yiğit, bir açıklama yapmaktan ve her şeyin tam denetiminizde olmayı sevdiğinizi önerebilir. 

Kahverengi

Marks’a nazaran bu renge yönelmek, kendinize ve diğerlerine itimat aşıladığınız manasına gelir. Diğerleri tarafından yetkili, zorlayıcı, emniyetli ve inanç verici biri olarak görünürsünüz. Büyük olasılıkla, insanların hayat tavsiyesi almak için her vakit size danıştıkları arkadaşsınız.

Koyu Mavi 

Tüm koyu kış oje renkleri ortasında, koyu mavi dönem için en çok yankı uyandıran renktir. Marks, onu barış, dinginlik, inanç, sadakat ve bütünlük hislerini çağrıştıran bir renk olarak görüyor. Marks, siyasetçilerin ekseriyetle bu rengi giydiğini, zira bir öngörülebilirlik ve güvenilirlik duygusu yarattığını söylüyor.

Koyu yeşil 

Marks, yeşil rengin taze, dünyevi bir niteliği olduğunu söylüyor. Diğerlerinin doğayı, dengeyi, büyümeyi ve refahı düşünmesini sağlar. Koyu yeşil bir ton kullanan kişi muhtemelen etraflarında uyumlu, istikrarlı ve inançta hissetmekten hoşlanırlar. Birebir vakitte tekrar doğuşu ve kendine güvenmeyi de temsil edebilir.

Başa dön tuşu