Kızı ilk defa regl olan anneler için 5 altın değerinde öneri!

Kızı birinci kez regl olan annelerin kızlarına nasıl davranmalı? Annelerin ergenlik periyodunda kızlarının regl olması hakkında tahminen de en çok merak edilen soruya karşılık aradık! Kızınız birinci sefer regl oluyorsa yapmanız gereken en değerli şey regl olmanın korkulacak bir şey olmadığını ona söylemektir. Bunun için kızınızın birinci regl periyodunda kızınıza dikkatli davranmanız ve paylaşmanız gereken 5 altın kıymetindeki bilgiyi elmaelma.com olarak anne adayı olmaya hazırlananlar için ön bilgi ve kızı birinci sefer regl olan anneler için paylaştık! İşte kızı birinci kez regl olan annelerin kızlarıyla konuşması gerekenler…

REGL OLMAK KORKULACAK BİR ŞEY DEĞİL!

Kızınız birinci kez regl ile karşı karşıya gelmesi onun için anlaması güç hatta dehşetli bir şeymiş üzere gelebilir. Bu noktada kızınızın regl olmanın korkulacak bir şey olmadığını sakin bir halde anlatmanız gerekmektedir. Hatta bu hususta uzmanlar annelerin ergenlik devrine girmeden kızlarının anlayabileceği biçimde hazırlıklı olmaları için regl olmadan evvel anlatmaya başlanması gerektiğini söylemektedir. Regl hakkında konuşmak için tatlı bir lisan kullanarak kendi regl anılarınızı anlatarak örneklendirebilirsiniz.

SORU SORMASINA MÜSAADE VERİN!

Kızınız illa ki regl hakkında merak ettiği soruları sormak isteyecektir. Bu sorular zorlayıcı yahut size son derece kolay gelebilir. Bu noktada kızınızın merak ettiiği hususları gidermek için vakit zaman kızınızı ergenliğe girmek ve regl hakkında semirlere götürebilir yahut size her vakit soru sorabileceğini ve bunun kızılacak bir şey olmadığını ona hissettirmelisiniz.

DOĞRU PED NASIL BULUNUR?

Kızınız haliyle pedi nasıl takacağını ve hangi pedi kullanacağını bilemeyebilir. Bu noktada kızınıza yanlışsız pedi bulması için pedleri tanıtabilirsiniz. Hangi ped ne işe yarıyor, ne vakit kullanılmalı üzere sorularını yanıtlayarak kızınızı elinizden geldiği kadar bilgilendirin.

Başa dön tuşu