Mandalinanın faydaları neler böbreğe iyi geliyor!

Kış aylarının vazgeçilmez meyvesi olan mandalinanın insan sıhhatine ne kadar yararlı olduğunu biliyor muydunuz? İçerisinde bulundurduğu vitamin ve minaraller sayesinde sıhhate hayli yararı bulunan mandalinanın bilinmeyen yararlarının neler olduğunu sizler için araştırdık. Pekala mandalinanın yararları neler? Hangi hastalıklara güzel gelir? İşte merak ettiğiniz tüm soruların cevapları elmaelma.com’da. 

Kansere karşı kalkan oluşturuyor! 

Kış aylarının vazgeçilmez meyvelerinden br tanesdir mandalina. İçerisinde bulundurduğu vitamin ve mineraller sayesinde kansere karşı kalkan vazifesi oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra kalk hastalıklarının yaşanma riskini de azaltmaktadır. 

Bağırsakları korur

Çok az insan mandalinaların da kusursuz bir lif kaynağı olduğunu ve portakaldan daha kolay sindirildiğini bilir. Bu özelliği sayesinde bağırsakların korunmasına ve düzenlenmesine yardımcı olur. Kolstrol düzeyini düşüren mandalina kan şekerinin de dengelenmesine yardımcı olur. 

Kemik sıhhatini geliştirir

Orta büyüklükteki bir mandalinada bir mineral olan yaklaşık 146 miligram potasyum bulunur. Potasyum, bedenin tüm organlarını, hücrelerini ve dokularını tesirler. Bu mineral böbrek, kas, hudut, kalp ve sindirim sisteminin düzgün çalışması için gereklidir.

Yaraları güzelleşmesine yardımcı olur 

Mandalina içerisinde bol ölçüde C vitamni barındıran bir meyvedir. Bu özelliği sayes,nde bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Bu meyve tıpkı vakitte çok güçlü bir antioksdandır. 

Başa dön tuşu