Merkür retrosu nedir yeni projeye başlamak için makus bir zaman!

Merkür retrosu ya da gerilemesi astrolojiye inananlar için hayatımızı etkileyecek olayları yaratacak. Bilhassa bu durumun olumsuz tesirleri olacağına dair bir inanış var. Pekala merkür retrosu hayatımızı düşünüldüğü üzere olumsuz mu etkileyecek? İşte merkür gerilemesi hakkında hakikat bilinen yanlışlar!

Yeni projeye başlamak için makus bir vakit olabilir

Bu periyotta yeni bir projeye başlamak yeterli bir fikir olmayabilir. Merkür retrosu bir şeyleri yavaşlatabilir yahut birtakım aksaklıklar yaşanabilir lakin retroya karşın hayat devam ediyor. Açık fikirli ve esnek olmaya çalışırsanız planlarınız tıkır tıkır işlemeye devam edecek ve emeklerinizin karşılığını alacaksınız.

Eski sevgilinize tekrar aşık olabilirsiniz 

Merkür retrosuyla birlikte çokça geçmişi düşündüğümüz için eski ve bastırdığımız hislerimiz gün yüzüne çıkabilir; bununla birlikte eski sevgilinizden, eski flörtünüzden haber alabilirsiniz yahut siz bir atılımda bulunabilirsiniz. Lakin yalnızca eski müspet hislerinizi değil eski negatif hislerinizi da beraberinde getirebilir. Yani bir vakitler aşık olduğunuz adama olan aşkınızla birlikte bitirme sebebiniz de gün yüzüne çıkabilir. Özcesi, hala ona aşık değilseniz bir anda retrodan ötürü aşık olmanız mümkün değil.

Randevularınız makûs geçebilir

Retro sürecinde biriyle tanışıp bağlantıya başlamanız olağandan daha süratli müddette olabilir. Yaygın bir inanışa nazaran retroyla gelen retroyla sarfiyat; yani retroda başlayan münasebetler keyifli bitmez. Fakat retroda başlayıp keyifli mesut devam eden birçok ilgi var.

Merkür retrosunda ayrılık uzun sürmüyor

Partnerlerimizle yahut flörtlerimizle Merkür retrosunda çok fazla tartışma yaşayabiliriz. Olağan vakitlerde ayrılmak yerine uzlaşırken Merkür yavaşladığında toksik partnerinizle ilgili gerçeği görmeniz yahut aslında istediğinizin bu olmadığını fark etmeniz olası. Retrolar gözden geçirmek ve tekrar kıymetlendirmek için çok güzel vakitlerdir. Yani retroda ayrıldığınızda bu kalıcı bir ayrılık olabilir ancak bunun hatalısı retro değil, tam karşıtı retro gerçeği görmenizi sağladığı için sizin tarafınızda.

Seyahatleriniz kaosa dönüşebilir 

Ne vakit dönüşmüyor ki? Merkür retrosu beklenmedik aksaklıkları önünüze getirebilir. Rötarlar, gecikmeler, arızalar yaşanabilir. Fakat beklenmedik aksaklıklar her vakit olur. Yalnızca retro sırasında bu mümkünlük biraz daha arttığı için biraz temkinli davranın, konuttan erken çıkın ve daha fazla tedbir alın mesela.

Retroda asla imza atmayın yahut yatırım yapmayın 

Yukarıda da söylediğimiz üzere hayat devam etmek zorunda. Daima imza attığınız bir işiniz olabilir yahut çok güvendiğiniz bir yatırım olabilir. Bu durumda retro size mani değil. Güneş ve Merkür retrosu hizalanmışsa rahat olabilirsiniz. Yahut Ay Boğa, Yengeç, Yay yahut Balık’taysa yeniden sorun yok. Bir yanılgı yapmadığınızdan emin olmak istiyorsanız güvendiğiniz bir iş arkadaşınıza yahut aile üyenize danışabilir, onlardan bir göz gezdirmesini isteyebilirsiniz.

Başa dön tuşu