Mısır unu maskesinin cilde faydalarına inanamayacaksınız!

Mısır unu cilt bakımı eserlerinde en çok kullanılan malzemelerdendir. Vücut sıhhatine epeyce yararlı olan mısır unu tıpkı vakitte cilt bakımında da nizamlı ve şuurlu bir halde kullanıldığında olumlu tarafta tesirler sağlıyor. İçerisinde bulunan ağır ölçüde A vitamini sayesinde ciltteki toksinleri atan mısır unu, ziyanlı UV ışınlarına karşı da ciltte kalkan oluşturur. Güçlü bir ağartıcı özelliği olan mısır unu, koltuk altı kararması üzere bölgelerinde beyazlamasına imkan sağlar. Peeling özelliği vardır bu peeling özelliği ile tertipli kullanımda ciltteki sivilce, siyah nokta ve güneş lekelerinin giderilmesine yardımcı olur. Büsbütün doğaldır, kimyasal hiçbir bileşen içermez ve ciltte bağımlılık yapmaz. 

SİYAH NOKTALARDAN ARINDIRAN SİYAH NOKTA MASKESİ

1 yemek kaşığı yoğurdun içerisine rendelenmiş 1 limon kabuğu ve 1 yemek kaşığı mısır unu ekleyerek güzelce karıştırın. Akabinde yüzünüze sürüp 15 dakika boyunca bekletin. Ovalayarak ılık su ile cildinizden temizleyebilirsiniz.

KARARMAYA KARŞI MISIR UNU MASKESİ

1 tatlı kaşığı beyaz kil, 1 tatlı kaşığı mısır ve 1 tatlı kaşığı nemlendirici kremi karıştırıp dirseklerinize peeling yaparsanız kısa müddette dirsek kararmalarını ortadan kaldırabilirsiniz.

SİVİLCE İZİ İÇİN MISIR UNU MASKESİ

2 yemek kaşığı mısır unu, 2 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı el kremini karıştırıp biraz su ile sulandırın. Masaj yaparak cildinizde 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu