Sabahları kolay uyanmak için bunları yapın! Bir bardak su ile…

Sabahları güne başlarken zorlanıyor ve iş yerinde uykusuzluğa yenilip güçlü kalamıyor musunuz? Pekala güne zinde ve enerjik bir biçimde başlayabilmek mümkün mü ve bunun için yapılabilecekler nelerdir? Şayet sabahları alarmınızı daima erteliyor ve yatakla olan bağınızı bir türlü koparamıyoranız size birtakım tekliflerimiz olacak. İşte kahveye ve ilaçlara bağımlı olmadan doğal yollarla zinde bir biçimde uyanmanızı sağlayacak tavsiyeler…

Alarmı Ertelemek Tahlil Değil

Alarm çaldıktan sonra 5 dakika daha sonra bir 5 dakika daha diye düşünürken bir bakmışsınız yataktan hiç çıkamıyorsunuz. Bu durumda yapmanız gereken şey alarmı yatağınızdan uzak yerlerde bulundurmak olmalıdır. Sonuçta alarmı kapatmak için yataktan zorla da olsa çıkmak durumunda kalacaksınız.

Kararlarınızı Geceden Verin

Sabah ne yiyeceğinize ve daha da kıymetli ne giyeceğinize geceden karar vererek sabah zorla uyanmanın üzerine buzdolabının ve gardırobun başında vakit kaybetmeden güne daha rahat başlayabilirsiniz.

Bir Bardak Su Uyanmaya Yardımcı

Sabah kalkar kalkmaz bir bardak su içmek bedendeki toksinlerin atılmasına yardımcı olacağı üzere açlık hissini gidermesiyle gereğinden fazla beslenmeyi de önlüyor. Tıpkı vakitte metabolizmayı hızlandırarak bedene güç de sağlıyor.

Uykunuz Yoksa Yataktan Çıkın

Eğer uyumak için yatağa gittiniz ve 15 dakika içerisinde uykuya dalamadıysanız yatakta dönüp durmanızın bir manası olmayacaktır. Çabucak yataktan çıkıp öteki bir yere geçerek rahatlatıcı bitki çayları eşliğinde uykunuzun gelmesini bekleyin ve uykunuz gelinceye kadar yatağa geri dönmeyin. Böylece daha kaliteli bir uyku tecrübesi yaşayarak sabah daha rahat uyandığınızı göreceksiniz.

Uyumadan Evvel Bunları Yapın

Yatağa girmeden evvel hafif bir şeyler okuyun, sıcak ve rahatlatıcı çaylardan (lavanta, papatya gibi) yararlanın, ılık bir duş alın ve odanızı havalandırmayı unutmayın.

Başa dön tuşu