Sıvı sabunun zararları neler tırnak kırılmasına neden oluyor!

Sıvı sabun kullanmanın ziyanları neler? Kimilerimiz hijyeni sağlamak için katı sabunları tercih ederken kimilerimiz da sıvı sabunları tercih etmektedir. Lakin sıvı sabunun hiç bilmediğimiz bir ziyanı bulunuyor! Uzmanlar uyarıyor! Sıvı sabunlar tırnak kırılmasına neden oluyor! İşte nedeni! 

Mutlaka eldiven kullanın! 

Tırnak kırılmalarının asıl nedeni vitamin ve mineral eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Şayet tırnaklarınızın sağlıklı olup olmadığını anlamak istiyorsanız birinci iş olarak onun rengine bakabilirsiniz. Tırnaklarınız pembe renkli, saydam ve bombe ise bu demek oluyor ki sağlıklı tırnaklara sahipsiniz. Havaların soğumasıyla birlikte eller daha çabuk kuruyup çatlamaktadır. Bu nedenle nemlendirici kullanmayı ihmal etmemekte yarar vardır. Bunun yanı sıra kesinlikle eldiven takmanızda gerekecektir. 

Soğuk su ile temastan kaçının

Sağlık açısından bakıldığı vakit genel olarak kalıp sabunların kullanımı önerilmektedir. Sıvı sabunların tırnak kırılmalarına neden olduğu söylenmektedir. Kışın soğuk havalarda dikkat etmeniz gereken birtakım şeyler bulunuyor. Bilhassa çok fazla soğuk suyla temasta bulunmaktan kaçının. Sıvı sabunların yanı sıra mesken paklığında kullanılan deterjanlarda tırnak kırılmalarına neden olmaktadır. Bu nedenle bırebir temastan kaçının. Kesinlikle eldiven kullanın. 

Başa dön tuşu