Vücudun en kirli yeri neresidir meğerse göbek deliğiymiş!

En pak olan insanların bile bedeninin kimi bölgelerini pak tutması epey çok zordur. Biyolojik yapımızdan ötürü fazlaca bakteri barındıran bölgelerimiz ortasında o denli bir yer var ki, temizlemek için özel süreçler gerekiyor. Pekala siz vücudunuzun en kirli bölgesinin neresi olduğunu biliyor musunuz? Bunun yanı sıra nasıl temizleneceğini? Merak edilen bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık. 

VÜCUDUN EN KİRLİ YERİ: GÖBEK DELİĞİ 

Vücudumuzu ne kadar temizlersek temizleyelim, o denli bir noktamız var ki o bölge için özel bir paklık gerekiyor. Uzmanların açıklamasına nazaran bu pis nokta 2368 farklı çeşit bakteri tipi barındırıyor. Neresi olduğunu merak mı ediyorsunuz? Söyleyelim! Göbek deliğimiz! Epey fazla bakteri barındıran bu bölgeyi temizlemek içinde özel süreçler gerekiyor.

GÖBEK DELİĞİ NASIL TEMİZLENMELİ?

Uzmanlar, göbek deliğinin en güzel tuzlu su ile temizlenebileceğini söylüyor. Zira klor bakterilerin üremesini engellemektedir. Göbek deliğinizi daha pak bir hale getirmek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey bir modül pamuğa alkol dökülüp temizlemek olacaktır. 

Başa dön tuşu